Мицкоски: Кариерата на Пендаровски започнува во полицијата кога ги тепаа граѓаните во деведесеттите

Во вечерашната емисија на Телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој кажа дека кариерата на Пендаровски започнува во полицијата кога ги тепаа граѓаните во деведесеттите.

– Неговата кариера започнува од кабинетот на оној директор на Бирото за јавна безбедност кој што не се штедеше да примени кога требало сериозно брутално насилство врз граѓаните на Македонија без разлика на етничката припадност истакна Мицкоски.

Тој наведе дека станува збор за Тетовските, Гостиварските и настаните во Ѓорче Петров и Бит Пазар. Мицкоски кажа дека од тогаш па до денес Пендаровски има сериозна полициска кариера.

Мицкоски кажа дека Пендаровски во два три наврати поданички се однесувал во кабинетите на поранешните претседатели на Република Македонија со обид да направи некаква политичка кариера за денеска да бара повторно мандат.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...