Мицкоски: Како ќе одиме напред кога Заев и Стево се истите кои ветуваа, а ништо не исполнија

На Алфа телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека ние не можеме да одиме напред, оној кој што вели дека 102,5% е ист како Зоран Заев по принципот на Мирчо свињарникот, живи луѓе ќе јадеме, по принципот евро за Вице не може да се одиме напред.

Мицкоски вели дека тој одбива на „таков напред“, а тоа се случува и масовно во Република Македонија затоа што граѓаните одбиваат, немаат доверба во овие луѓе.

-Што не ветија, а не исполнија, тргнете од ветувањата кон земјоделците, преку 10.000 километри поминавме низ Македонија знаеме точно што се случува поинавме од Ресен од оние луѓе кои што ги сечат јаболката, затоа што 1 денар е кило јаболка, за сливите во Малешевијата, праските во Росаман, немаме еден човек кој е задоволен, вели Мицкоски.

Тој исто така истакна дека министер со подновени патики од Дубаи одлучи во последен момент одлучи да им даде субвенции на луѓето за да тргува со нивниот глас.

Мицкоски посочи дека ако три дена пред избори им се дадат субвенции на луѓето, власта мисли дека луѓето ќе гласаат за нив, но тоа е манипулација.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...