Мицкоски: Иванов чесно си ја вршеше функцијата претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на Алфа телевизија одговори на нападите кон Иванов од страна на Пендаровски, посочувајќи дека претседателот Ѓорѓе Иванов во своите два мандати чесно ја вршеше својата функција. Тој истакна дека господинот Иванов изминативе 10 години ја потврди својата чесност, честитост и немаше ниту една афера поврзана со неговото име.

-Апсолутно господинот Иванов изминативе 10 години ја потврди својата чесност, четитос, нема ниту една афера поврзана со неговото име. Напротив кога требало секогаш бил заштитник на националните и државните интереси и е бескомпромисен борец исто така. Така што мислам дека господинот Стево Пендаровски големиот број грешки кои ги направи во оваа кампања, но и изминатиот период ќе ги види и ќе се соочи многу скоро во недела за два дена од денеска, вели Мицкоски.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...