Мицкоски до разочараните членови на СДСМ: Знаат дека ниту правда се донесе, ниту мир се постигна, Заев ги предаде сите идеали во кои веруваа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати до разочараните членови на СДСМ.

-До разочараните членови на СДСМ, оние на коишто вистински им значи Македонија и кои знаат дека корупцијата и криминалот не се работи кои се оправдуваат. До оние кои што чекореа по овие улици и вистински се понадеваа дека ќе се изборат да има правда и да има мир. Но, знаат дека ниту правда се донесе, ниту мир се постигна, а воедно Заев ги предаде сите идеали во кои веруваа. Не е ова СДСМ на кое се надеваа, ова е Зоран Заев кој што нив ги измами. Сега е моментот кога треба да бидете доследни на она во што верувате, бидејќи живот без идеали е како куќа без темели, а што е животот во Македонија, ништо, дрво без корен. Се да имаме Македонија ако ја немаме исто како ништо да сме немале!, напиша Мицкоски на Фејсбук.

 

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...