Заев и Николовски единствена реформа во земјоделството што ја воведоа е понижување на земјоделците

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Зоран Заев и Љупчо Николовски единствена реформа во земјоделството што ја воведоа е понижување на земјоделците.

Заев ги излажа земјоделците. Заев и Николовски го клекнаа земјоделието на колена за две години. Земјоделците се жртва на манипулации и лаги на СДСМ. Две години земјоделието само тоне, а земјоделците не можат да ги покријат ни производствените трошоци.

Лошите политики на СДСМ во земјоделието, само ја зголемуваат сиромаштијата, која е во секојдневен пораст.

За стапката на зголемена сиромаштија говори и бројката, дека околу 500.000 граѓани се на прагот на сиромаштија.

СДСМ нема легитимитет да ја води водат државата. Секој сегмент од општеството тоне со оваа неспособна власт. СДСМ мора да си замине, а неговото заминување на власт ќе започне со победа на претседателски избори на Гордана Силјановска Давкова.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...
Најгоре