Телеграма со сочувство до семејството на Билјана Беличанец

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, изразува најдлабоко сочувство за големата загуба.

Билјана Беличанец беше член на ИК на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ, жена градоначалник, беспрекорен работник, полна со љубов и разбирање.

Но пред се беше, брилијантен актер, мајка и сопруга.

Ќе ни недостасуваш Билјана.

Почивај во мир.

Сочувство до семејството.

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...
Најгоре