Мицкоски: Мене ништо не ме плаши и единствено што внимавам е да не се наштети на мојот народ

Во интервју за битолската ТВ Тера, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше за низа теми, вклучувајќи го СЈО.

Обвини дека Зоран Заев сака ова обвинителство да остане негова алатка, инструмент за обезбедување на дополнителни привилегии за пљачклање на Република Македонија.

Мицкоски порача дека ВМРО-ДПМНЕ е за СЈО да биде интегрирано во ЈО со зголемени привилегии и изедначување на тие луѓе со останатите обвинители.

Новинарот истакна дека со тврдењата дека странците бараат вакво СЈО, сакаат да го заплашат Мицкоски.

-Во животот се плашам само од една работа. Да не направам некоја катастрофална грешка која ќе направи катастрофални последици за моите граѓани, за граѓаните на Република Македонија. Тоа е нешто кое што го направи Зоран Заев. Друго не може ништо да ме исплаши. Ниту Зоран Заев, ниту неговите закани, истакна Мицкоски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...