Затуроска до СДСМ: Не само што практикувате носење закони по брза постапка дури повеќе ја усовршувате

-И покрај реакциите на опозицијата, г. Талат Џафери вие повторно поддржувате од повеќе од половина на законите кои што денес ги имаме на дневен ред да се носат по скратена постапка и да се кријат, уште пострашно да се злоупотребува европското знаменце, нагласи на денешната седница пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Затуроска.

„Во што е проблемот дали тоа значи дека вие немате доволно авторитет да се спротивставите на налогодавачите за вакви законски решенија под плаштот на европското знаменце да се протнуваат во Собранието на Република Македонија. Или сакате да демонстрирате моќ, сила и да кажете без разлика на вашите реакции ние ќе си тераме по она кое што нас повеќе ни одговара“, истакна Затуроска.

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...