Мицкоски: Гордана Силјановска Давкова ќе победи на изборите и тоа на Заев му е јасно

Професорката Гордана Силјановска Давкова победува на претседателските избори и тоа му е јасно и на господинот Заев и на господинот Стево Пендаровски и токму тоа нив ги мачи периодов и сега се погласно се слуша опцијата за бојкот во нивните изборни штабови, потенцираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ Дуел со Зоран Заев.

Мицкоски посочи дека СДСМ имаат намера откако ќе се соочат со катастрофалниот пораз по првиот круг, во вториот круг да не излезат на гласање и на тој начин ќе предизвикаат дополнителна криза во државата.

-ВМРО-ДПМНЕ влезе многу амбициозно во целата оваа приказна, ВМРО-ДПМНЕ заедно со Коалицијата за подобра Македонија апсолутно застана позади професорката Гордана Силјановска Давкова, тој е вистинскиот консензуален кандидат, конзенсуланиот кандидат за сите граѓани на Република Македонија, тоа е кандидатот кој ќе биде идниот претседател на Република Македонија, заштитник на правото и правдината, истакна Мицкоски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...