Претставници на ВМРО-ДПМНЕ на терен со граѓаните

Во текот на вчерашниот ден членот на Извршниот комитет, Цветан Трипуновски беше во посета на населените места во струмичко.

Граѓаните од овој регион се пожалија на катастрофалните политики во земјоделието од оваа ненародна  власт предводена од Заев.

Поради ниските откупни цени во земјоделството, граѓаните потенцираат дека земјдолество почнува да исчезнува како дејност.

 

Лошата политики во земјоделството ја чувствуваат и граѓаните во населените места Росоман, Манастирец и Сирково.

Тие се пожалија на ниската цена на праската и истакнаа дека оваа власта не прави ништо за да се реши проблемот со ниските цени на земјоделските прозиводи.

 

Средба со граѓаните имаше и во населените места во тетовско.

Граѓаните се пожалија дека оваа влада нема ништо реализарно од она што беше ветено во предизборието.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...