Заев денес повторно ги понижи жените во Македонија, особено членките на неговата партија, со самиот факт што повторно ги лажеше и манипулираше

Соопштение до јавноста – реакција на говорот на Зоран Заев

Зоран Заев денес повторно ги понижи жените во Македонија, особено членките на неговата партија, со самиот факт што повторно ги лажеше и манипулираше.

Владата која што тој ја води потфрли на секое поле, освен во криминалот, корупцијата, непотизмот. Реалноста е дека економскиот раст на Македонија е убедливо најнизок во Европа и регионот, над 500 илјади граѓани живеат во сиромаштија, стандардот од ден во ден паѓа исто како што се урнисува и здравството, образованието, земјоделството и слично.

Неговата лажна социјал-демократија се претвори во деспотизам во кој се фрла солзавец врз граѓани, возрасни жени, мајки и сопруги само заради изразена критика на неговата капитулантска политика. Деспотизмот се гледа и врз упадите во домовите на граѓани кои ја критикуваат власта на социјалните мрежи и при апсењата со специјалци на пратеничка пред очите на нејзините деца. Деспотизмот се гледа и во неговиот однос општо кон граѓаните на кои им ги повторува истите лажни ветувања пред секои нови избори, а посветен е само на личното богатење и богатењето на крими картелот преку наместени тендери, грантови или јавни набавки.

Граѓаните ова ќе го казнат на претстојните избори, кога јасно ќе му кажат не и ќе гласаат за горда Македонија и на тој начин ќе почне демонтирањето на неговиот деспотизам.

 

  Со почит,  
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...
Најгоре