Мицкоски на средба со младите во Гостивар: За заедничката иднина ќе се избориме заедно

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во работна посета на Гостивар, а вечерва се сретна и со најмладите од овој град.

Тој со нив поразговара за тешкиот живот, за проблемите како и за иднината на нашата земја.

-На разговор со младите во Гостивар.

За тешкиот живот, за проблемите, предизвиците и заедничката иднина за која ќе се избориме, напиша на својот Фејсбук профил Мицкоски.

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...