Милошоски Дали Пендаровски во својата пријава до МВР пријавува тајна служба која го следи или пријавува лица од Твитер кои што го следат?

Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, на денешната седница за интерпелација на Оливер Спасовски го запраша дали и колку се безбедни претседателските кандидати на Република Македонија.

Ние овде можеме да говориме затоа што се случувало пред три години, пред 4 , пред 8 години но многу е важно што се случува денес и дали господинот Пендаровски во својата пријава до МВР пријавува тајна служба како служба која го следи или пријавува лица од твитер кои што го следат, посочи Милошоски.

Милошоски образложи дека граѓаните видоа дека само во рок од 4,5 дена имаме различни 4,5 изјави. Првата изјава на г. Пендаровски е дека ме следи тајна служба 24 часа дневно. Потоа следува негово пријавување и тврди дека таа тајна служба е поврзана со опозициона партија, потоа дава изјава дека споменал служби но никогаш не го користел терминот тајна служба. Потоа имаме изјава од премиерот дека се работи интерес на граѓаните какво возило вози г. Пендаровски, за да на крајот да имаме изјава од министерот од внатрешни работи дека се работи за твитер служба.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...