Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Димовски во текот на викендот посети повеќе населени места во Општина Пехчево

Во текот на вчерашниот ден тим на ВМРО-ДПМНЕ, предводен од членот на Извршниот Комитет, Димитар Димовски беше во посета на населените места Панчарево, Чифлик и Умлена во Општина Пехчево.

Граѓаните се пожалија дека нивните населени места се испустени во последниве две години. Тие велат дека животот си заминал од тука, младите се повеќе си заминуваат, а тие малку кои останале разочарано кажуваат дека тука нема иднина и размислуваат како да ја напуштат државата.

Тие порачуваат дека повеќе не може да ја трпат оваа беда која ја донесе СДСМ. Порачуваат дека мора да се врати надежта, и мора да има иднина за нивните деца и тука. Токму затоа одлучни се дека СДСМ мора да си замине за да се врати животот и правдината во нивните места и во Република Македонија.

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...