Василевска: Заев ќе одговара за пазарењето со човечки животи!

Зоран Заев ќе оди во затвор за овие работи кои што ги прави и тоа со легитимно македонско судство. Зоран Заев е реформатор на македонското правосудство, Зоран Заев држи во заложништво уметници како Борис Дамовски, како Игор Дурловски, како Владо Јовановски, како Богдан Илиевски, како пратеници со активен пратенички мандат, напазарџиски ги лиферува нивните животи и се пазари со нивните судбини и со судбините на нивните семејства, вели Иванка Василевска, во нејзиното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5.

Василевска смета дека Зоран Заев треба да го признае неговиот удел во настаните од крвавиот четврток од Собранието, додавајќи дека апсурдно е притворањето на граѓаните после 7 месеци од настанот со квалификација на обвинение за сторено кривично дело загрозување на уставниот поредок – тероризам, додавајќи дека нивната единствена грешка е што ја сакаат татковината и што ја пееле македонската химна.

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...