Јовановски до Заев: Немој пратениците да ги туркате онаму кај што не треба

Пратеникот Крсто Јовановски при една прилика на говорот на Заев реплицираше при заседавањеto на Седницата во Собрание на Република Македонија.

Господине Заев, не мислев да станувам да одговарам, но станав да ви кажам уште еднаш најучтиво најчовечки од дното на душата немој пратениците да ги туркате онаму кај што не треба. Седнете со господинот Мицкоски разговарајте и донесете вистинско решение, нагласи Јовановски.

Јовановски истакна дека пратениците имаат заклетва дадено во Собранието. Дека секое друго убедување на Заев не води кон добро и да размисли добро за постапките, бидејќи тој ја водел сам целата постапка.

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...