Секој ден се повеќе Зоран Заев и СДСМ тонат во своите лаги. Во бездна Заев ги повлекува и граѓаните на РM

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Секој ден се повеќе Зоран Заев и СДСМ тонат во своите лаги. Во бездна Заев ги повлекува и граѓаните на Република Македонија.

Со договорот што го потпиша Заев на граѓаните им понуди само капитулација.

Република Македонија ја остави без минато и историја. Без минато оваа држава ќе нема ни иднина.

Криминалните тендери и грантови се единствен начин Заев да ги врати долговите кон своите соработници, додека пак продажбата на националните и државните интереси се шанса за дефокусирање на јавноста.

Заев насила турка еден катастрофален капитулантски чин.

Но Заев треба да знае дека во ЕУ и во НАТО не се оди со криминал и корупција.

Извештајот на ГРЕКО e уште еден од низата на докази дека распродавањето на националните и државните интереси нема да ја приближи Македонија поблиску до ЕУ и НАТО.

Патот на Македонија кон ЕУ и НАТО не е блокиран поради проблемот со македонското име.

Патот кон ЕУ и НАТО е блокиран само од корупциските скандали на функционерите на власта кои на изглед немаат крај.

Ова што СДСМ и го прави на Македонија не води никаде, а најмалку кон Европа. Граѓаните ќе го имаат последниот збор и ќе му кажат на Заев дека Македонија ќе победи!

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...