Иднината што ја понуди СДСМ под превезот на „животот” е иднина само за функционерите на СДСМ и нивните блиски

Соопштение до јавноста

Република Македонија нема иднина со криминалниот картел на СДСМ на Власт.

Иднината што ја понуди СДСМ под превезот на „животот” е иднина само за функционерите на СДСМ и нивните блиски кои секојдневно се вмешани во криминал и корупција. Тоа всушност е нотирано и во извештајот на ГРЕКО, а за жал го виде целиот свет.

Иднината што ја понуди СДСМ е полна со „Криминални иновации”, „Крвави тендери”, крв по улиците и небезбедно општество за граѓаните.

Наместо европско здравство, тие понудија криминални скандали и тендери каде што министерот дели тендери на анонимни фирми и деца, директори делат тендери на своите родители, а смртта кај новороденчињата расте.

Начинот на владеење на СДСМ е претурање на парите на граѓаните од државната каса во џебовите на нивните вицепремиери, пратеници, партиски членови.

Начинот на владеење на СДСМ е хедонизам каде што децата на функционерите одат со службени џипови по одмори, се трошат пари за скапи ручеци и се превезуваат со хеликоптери.

Наместо безбедност на улиците, СДСМ понудија криминал на секој чекор, ослободија над 850 осудени затвореници и ниту едно расчистено убиство откако се на власт.

Наместо иднина за стопанството, СДСМ понудија милионски задолжувања, катастрофална економија и некомпетентни политики кои ги осиромашија граѓаните и фирмите.

СДСМ не ја носи Република Македонија во ЕУ и НАТО, туку носи штетен договор со кој се брише се македонско. Република Македонија не доби покана за ЕУ, доби условена покана за НАТО, единствено доби власт која е најкорумпирана до сега и која ја носи Република Македонија во пропаст.

СДСМ ја потонаа Република Македонија во криминал до гуша, корупција на секој чекор и целата штета од ова владеење на криминалниот картел на власт ја трпат граѓаните.

Со СДСМ, Зоран Заев и неговите луѓе нема иднина за Република Македонија.

 

          Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...